Instalacje CCTV

Instalacje CCTV Telewizja przemysłowa jest obecnie nieodzownym elementem instalacji wielu budynków. Spotykamy się z rosnącą liczbą monitorowanych obiektów, gdyż jest to efektywny, tani i wygodny sposób na zachowanie bezpieczeństwa.

Rozwiązanie z zastosowaniem zaawansowanych technologicznie kamer daje możliwość monitorowania obiektów publicznych o dużym natężeniu ruchu, jak i budynków prywatnych, gwarantując niewymierne poczucie bezpieczeństwa.

Kamery CCTV były niegdyś instalowane w miejscach o podwyższonym ryzyku. Obecnie monitoring nie stanowi wyłącznie elementu prewencyjnego, ale okazuje się przydatny w wielu sytuacjach spornych oraz służy wygodzie. 

» więcej

 System telewizji dozorowanej okazał się skutecznym rozwiązaniem w sklepach, a także w czasie kontroli imprez masowych oraz przy nadzworowaniu newralgicznych punktów miast. Ponadto, kamery CCTV efektywnie wpomagają ochronę domów i kompleksów wielomieszkaniowych oraz są doskonałym uzupełnieniem sygnalizacji włamania i napadu.

 Instalacja monitoringu ma za zadanie pełnić służbę przez całą dobę, stwarzając poczucie komfortu, niezależnie od pory dnia i nocy. Ich główną i priorytetową ideą jest zwiększenie pewności osób przebywających w obiekcie. Zaawansowane technologie dają nowe możliwości kontrolowania wszystkiego co dzieje się w budynku i jego otoczeniu.

Telewizja dozorowana oferuje zabezpieczenie wizyjne obiektów, które powinno być dostosowane do indywidualnych oczekiwań użytkowników. Zamknięta instalacja monitoringu CCTV, może przekazywać sygnał video w oparciu o położone okablowanie. Dodatkowo istnieje możliwość bezprzewodowego przesyłu transmisji z zamontowanych kamer.

Wysokiej klasy systemy monitoringu powinny być tworzone na bazie najlepszego osprzętu znanych i renomowanych firm, które gwarantują niezbędne certyfikaty i atesty na oferowane urządzenia. Wszystkie elementy powinny wyróżniać się solidną konstrukcją, być niezawodne oraz dawać innowacyjne możliwości tworzenia kompleksowych instalacji.

Rozbudowana oferta sprzętu dostępnego na rynku, pozwala zrealizować każdy, nawet najbardziej nietypowy projekt. Do dyspozycji mamy wiele różnego rodzaju kamer, obiektywów, rejestratorów, dzielników, multiplekserów oraz monitorów. Chcąc uruchomić instalację w odpowiedniej konfiguracji, należy dobrać właściwe elementy składowe.

 Instalacja CCTV jest bardzo funkcjonalne, dzięki podstawowemu elementowi - kamerze. Możemy wyróżnić kamery wewnętrzne oraz zewnętrzne czarno-białe i kolorowe, kamery szybkoobrotowe, czy też kamery cyfrowe IP. Rozbudowa instalacji obserwacyjnej jest praktycznie nieograniczona. Zależy ona głównie od zakładanej funkcjonalności i funduszy.

Obecne rozwiązania umożliwiają zminimalizowanie rozmiaru kamery do wielkości, które pozwalają na monitorowanie bez pełnej świadomości ludzi znajdujących się w obiekcie. Dzięki temu istnieje alternatywa montowania kamer w miejscach trudno dostępnych lub tak, aby nie zwracały uwagi i nie ograniczały dyskomfortu obserwowanych osób.

 Najważniejszymi parametremi kamery monitorującej są czułość oraz rozdzielczość. Najwyższą czułością powinny odznaczać się kamery służące do rejestracji widoku zewnętrznego, natomiast rozdzielczością te, które obserwują obiekty odległe i obszerne tereny. Ponadto, kamera nie powinna wymagać zbyt skomplikowanego oprogramowania.

 Kolejnym ważnym elementem systemu monitoringu są rejestratory cyfrowe, które zapisują materiał filmowy na dyskach twardych i pozwalają odtworzyć go w dowolnym momencie. Użytkownik może cofnąć się do historii zapisu sprzed paru dni lub tygodni. Do rejestratora można zalogować się lokalnie lub zdalnie, z każdego miejsca na świecie.

Rejestratory umożliwiają wyświetlanie podzielonego obrazu z kamer na jednym monitorze lub sekwencyjnie, zachowując jednocześnie stałą rejestrację wizualną na twardym dysku. Dodatkowo, posiadają różne metod i stopnie kompresji zapisu obrazu, detektor ruchu, sterowanie głowicami, a także obsługują urządzenia USB oraz karty pamięci.

Oprócz rejestratorów cyfrowych, możemy zamontować magnetowid poklatkowy lub komputerową kartę DVR. W pierwszym przypadku następuje zapis wideo na taśmach, co zwiększa ryzyko utraty danych oraz podnosi koszty rozbudowy. Natomiast karta DVR jest wielofunkcyjnym narzędziemy z powodzeniem stosowanym jako serce systemu.

 Profesjonalnainstalacja CCTV musi prowadzić nieprzerwalny zapis wizualny, stąd powinny odznaczać się wysoką stabilnością. Bardzo ważnym etapem podczas budowy systemu monitoringu jest dobór odpowiednich zasilaczy. Stąd, warto zainwestować w specjalistyczne zasilacze wyposażone w zabezpieczenia przeciwzwarciowe dla każdej kamery.

 System monitoringu oferuje zdalny dostęp do obrazu z kamer przemysłowych, poprzez podgląd na żywo z każdego komputera podłączonego do Internetu. Jest to idealne rozwiązanie np. dla siedzib firm poza obszarem zamieszkania czy większych posesji wymagających stałego dozoru. Kamery pracują całodobowo, niezależnie od warunków pogodowych.

Cały system obserwacyjny można zintegrować z instalacją telewizyjną w danym obiekcie, co pozwoli uzyskać obraz z kamer na odbiornikach telewizyjnych. Możemy w ten sposób zintegrować ze standardową siecią CATV, nieograniczoną ilość kamer i przyporządkować konkretny obraz pod kanał telewizyjny. Funkcja ta, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Monitoring może być także połączony z systemem alarmowym. Synchronizacja taka powoduje, iz jakakolwiek próba ingerencji oraz nieprawidłowego zachowania w środku lub wokół obiektu powoduje przesył informacji do instalacji alarmowej. W razie wystąpienia ruchu następuje wzbudzenie alarmu i wysyłanie sygnału do odpowiednich służb.

 Obiekty wyposażone w kamery CCTV odnotowują znaczny spadek kradzieży i dewastacji mienia oraz podejrzanych, destrukcyjnych i nielegalnych zachowań ludzi. W większości przypadków kamery nagrywają wyłącznie obraz, bez rejestracji dżwięku, lecz w razie pojawienia się incydentu, zarchiwizowany materiał może posłużyć jako dowód w sądzie.

Projektowanie oraz montaż instalacji CCTV należy powierzyć specjalistom, któy posiadają szeroką wiedzę techniczną z zakresu monitoringu i ochrony mienia. Każdy element systemu wpływa na stabilność oraz wydajność kompleksowej instalacji, stąd wszystkie urządzenia powinny być dobrane tak, aby zagwarantować bezawaryjne funkcjonowanie.

» mniej

Instalacje CCTV w domach..

CCTV w domach System monitoringu zapewnia domownikom duże poczucie bezpieczeństwa. Kamery mogą obejmować swoim zasięgiem cały teren wokół posesji, bramę wjazdową, parking przed domem, garaż oraz drzwi wejściowe do budynku.

 Celem monitoringu jest zabezpieczenie domu nie tylko przed włamaniem, ale również przed różnymi aktami wandalizmu, które ostatnimi czasy są dość powszechne. Często sama obecność kamery przynosi już zamierzony rezultat.

 Kamery CCTV pozwalają zarejestrować, a następnie wykorzystać nagranie w celu identyfikacji potencjalnych przestępców, dokonujących różnego rodzaju akty wandalizmu oraz dewastacji na terenie i wokół monitorowanej posesji.

» więcej

W instalacjach domowych, które nie odznaczają się wysokim stopniem skomplikowania najlepiej sprawdzają się kamery kompaktowe. Posiadają one niewielkie rozmiary i estetyczny wygląd oraz zapewniają stabilną pracę monitoringu. Kamery powinny pozwalać na obserwację w dzień, jak i w nocy - przy pomocy reflektora podczerwieni.

Dla instalacji CCTV w domach jednorodzinnych wystarczającym urządzeniem służącym do rejestracji podglądu wizualnego jest komputerowa karta DVR. Posiada ona optymalne właściwości, za niewielką cenę. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju karty, obraz wyświetla się na monitorze komputera, natomiast rejestr następuje na twardych dyskach.

W trakcie projektowania oraz montażu systemu telewizji dozorowanej należy wziąć pod uwagę możliwość stałego podglądu przy jednoczesnej rejestracji obrazu z kamer przemysłowych. Instalacja powinna być zaplanowana w taki sposób, aby pozwoliła na rzeczywisty podgląd z monitoringu, a także stałą archiwizację zapisu ze wszystkich kamer.

Ponadto, ważnym elementem w strukturze systemu jest dobór odpowiedniego okablowania. W małych instalacjach do zasilania kamer wykorzystywany jest przewód koncentryczny z równolegle prowadzonymi żyłami. W przypadku zaawansowanych rozwiązań można użyć skrętki komputerowe wraz z dodatkowymi transformatorami dopasowującymi.

System monitoringu daje nie tylko większe poczucie bezpieczeństwa wśród domowników, lecz również wymierne korzyści finansowe, które możemy uzyskać poprzez większe zniżki, przy zawieraniu umów dotyczących ubezpieczeń majątkowych. Kamery stanowią dodatkowe zabezpieczenie, które pełnoprawnie upoważnia nas do obniżenia składek.

Urządzenia wchodzące w skład monitoringu dają możliwość integracji z systemem alarmowym, który zostaje wzbudzony w momencie pojawienia się ruchu w obrębie danej kamery. Dzięki temu możemy uniknąć włamania do mieszkania i garażu, wybijania szyb, kradzieży, malowania graffiti na budynkach oraz dewastacji mienia na posesji.

» mniej

Instalacje CCTV we firmach..

CCTV we firmach Rozwój systemów CCTV powoduje, iż coraz więcej firm, sklepów i budynków zakładowych pragnie zabezpieczyć swoje mienie. Każdy właściciel firmy wie, iż wartościowy towar wymaga szczególnej ochrony przed kradzieżą.

 Odpowiednio rozplanowany system monitoringu zainstalowany we firmie, przede wszystkim spełnia rolę prewencyjną. Zniechęca potencjalnych przestępców od niepożądanych działań, co pozwala uniknąć wielu problemów.

 Kamery obserwacyjne rejestrują obraz nie tylko w czasie godzin pracy, lecz również w momencie kiedy nikt w obiekcie nie powinien się znajdować. W każdej chwili można odtworzyć zapis z konkretnej kamery z danej pory dnia.

» więcej

 W wielu firmach zagrożenie wewnętrzne w odniesieniu do pracowników, może być zdecydowanie większe, niż możliwość włamania z zewnątrz. System monitoringu zapewnia bezpieczeństwo budynków firmowych, pomieszczeń biurowych, terenów przyległych do przedsiębiorstwa, a także przestrzeni wystawienniczych oraz magazynowych.

Przemyślane rozplanowanie rozmieszczenia kamer w odpowiednich miejscach, pozwala na monitoring newralgicznych i naważniejszych obszarów z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Optymalny projekt zapewnia obniżenie kosztów funkcjonowania poprzez dobór stosownej ilości kamer, gwarantując objęcie obserwacją jak największego terenu firmy.

Instalacje monitoringu w firmach stwarzają zdalny dozór nad pracownikami, co wpływa na ich zdyscyplinowanie oraz zwiększenie wydajności pracy. Ponadto, istnieje możliwość identyfikacji miejsca, w którym aktualnie przebywa dana osoba, dzięki czemu mamy kontrolę nad obszarami, do których dostęp posiada wyłącznie ograniczona liczba osób.

Systemy CCTV w firmach są o wiele bardziej ekonomicznym oraz oszczędnym rozwiązaniem, niż zatrudnianie wielu strażników czy ochroniarzy, którzy mieliby pełnić nadzór nad całą powierzchnią przedsiębiorstwa. Odpowiednio opracowany monitoring przemysłowy zwiększa teren objęty podglądem wizualnym, stwarzając kompleksową ochronę.

» mniej

Instalacje CCTV w bankach..

CCTV w bankach Zasadniczą funkcją kamer CCTV zainstalowanych w bankach oraz w instytucjach o podobnym profilu finansowym jest ochrona zarówno obiektów, jak i wszystkich pracowników, przed domniemanymi napadami rabunkowymi.

 System monitoringu pełni również funkcję prewencyjną, skutecznie odstraszając zainteresowanych złodziei. Placówki finansowe są specyficznym rodzajem przedsiębiorstw, które wymagają nieustannej obserwacji przez 24h.

 Profesjonalny system monitoringu pozwala na nieustanną obserwację wielu newralgicznych miejsc przez jednego pracownika. Ma on na celu wnikliwą analizę wielu monitorów i reagowanie na podejrzanie zachowujące się osoby.

» więcej

Sygnał z kamer monitorujących bank można również przesyłać na znaczne odległości, wprost do centrali ochrony banku. Odbywa się to za pomocą transmisji bezprzewodowej, która wykorzystuje specjalnego rodzaju nadajniki. Przekaz jest całkowicie bezpieczny, dzięki zastosowaniu profesjonalnych zabezpieczeń oraz certyfikatów sieciowych.

Za pomocą systemu monitoringu istnieje możliwość prowadzenia archiwum, którego materiały mogą posłużyć jako dowód w sprawie o napad na bank, jak również pomóc w identyfikacji sprawcy. Niezależne badania potwierdziły spadek przestępczości dokonywanych w instytucjach finansowych, w obiektach posiadających system monitoringu CCTV.

» mniej

Instalacje CCTV w pubach..

CCTV w pubach Coraz częściej kamery CCTV spotykane są w różnego rodzaju lokalach publicznych, takich jak: puby, restauracje czy kawiarnie. Właściciele barów zdają sobie sprawę, jak niebezpiecznie potrafi być w tego typu miejscach.

 Bardzo często przestępstwa oraz rozboje w pubach powodują klienci pod wpływem alkoholu. Dostępność alkoholu jest praktycznie nieograniczona, dlatego klienci lokali wielokrotnie korzystają z niego w zbyt dużych ilościach.

 W małych pubach kamery monitoringu najczęściej obejmują cały lokal, natomiast w knajpach o dużej powierzchni kamery są zamontowane w strategicznych miejscach, w których najczęściej dochodzi do rozbojów.

» więcej

Pełną skuteczność systemu instalacji CCTV otrzymamy dopiero w momencie, gdy obejmie on swoim działaniem nie tylko obszar w środku lokalu, lecz także teren w zewnętrznym otoczeniu obiektu. Osoby przebywające w obiekcie będą miały wówczas zapewniony całkowity komfort, co zachęci ich do lojalności wobec konkretnego pubu czy restauracji.

 Dla każdego właściciela obiektu gastronomicznego, jednym z kluczowych aspektów jest bezpieczeństwo. Żaden z nich nie może pozwolić na utratę reputacji swojego lokalu. Montując system monitoringu można zapobiec nieprzyjemnym awanturom oraz przestępstwom, takim jak: rozboje, pobicia, handel narkotykami, kradzieże oraz niszczenie mienia.

 Poprzez zastosowanie systemu kamer CCTV właściciel lokalu lub któryś z pracowników, mogą w bardzo szybki sposób poinformować odpowiednie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo (agencję ochrony lub policję) o istniejącym zagrożeniu. Takie udogodnienie przyśpieszy w znaczący sposób czas interwencji oraz jej skuteczność.

» mniej

Instalacje CCTV na osiedlach mieszkaniowych..

CCTV osiedla mieszkaniowe Zasadniczym zadaniem monitoringu na osiedlach mieszkaniowych jest zapewnienie wyższego poziomu bezpieczeństwa znajdujących się na nim wartościowych przedmiotów, ale przede wszystkim osób tam mieszkających.

 Monitoring osiedla mieszkaniowego powinien obejmować miejsca najbardziej narażone na incydenty. Do terenów takich należą parkingi osiedlowe, place zabaw dla dzieci, wejścia do klatek oraz bramy i podjazdy.

 Najważniejsze jest odpowiednie rozplanowanie kamer obserwacyjnych zainstalowanych na zewnątrz. Największe ich skupisko powinno znajdować się w otoczeniu, gdzie najczęściej dochodzi do różnych niepożądanych zdarzeń.

» więcej

Monitoring na osiedlach mieszkaniowych będzie efektywnie wykorzystany, jeżeli system telewizji przemysłowej obejmie swoim zasięgiem jak największy obszar. Stąd, istnieje konieczność zastosowania odpowiednich szerokokątnych kamer, które będą przystosowane do prowadzenia rejestru także w nocy. Zapewnią one bezpieczeństwo mieszkańcom.

 Dane statystyczne wskazują, iż w najbardziej niebezpiecznych miejscach, gdzie dotychczas nie były zainstalowane urządzenia monitorujące, po ich zamontowaniu wszelaka przestępczość spadła niemal do zera. To niepodważalny dowód, iż system CCTV jest doskonałym działaniem prewencyjnym w skutecznej walce z wandalizmem i kradzieżami.

Na bazie dostępnej wiedzy i wieloletnich doświadczeń potwierdzić można, że mieszkańcy osiedli na których zainstalowany jest system monitoringu, czują, iż znacznie poprawił się ich poziom komfortu życia. Ponadto, posiadając osiedlowy monitoring, istnieje możliwość negocjacji zniżek podczas zawierania umów ubezpieczenia majątkowego.

» mniej

Instalacje CCTV w miejscach publicznych..

CCTV w miejscach publicznych Monitoring rozmieszczony w miejscach publicznych jest skomplikowaną realizacją, ze względu na bardzo dużą ilość kamer CCTV ulokowanych w różnych, niekiedy bardzo odległych od siebie częściach miasta czy obiektach.

 Monitoring jest niezwykle przydatny w większych miastach, gdzie działa niewystarczająca liczba służb miejskich. W razie powstania niebezpieczeństwa istnieje możliwość natychmiastowego wysłania patrolu policji czy pogotowia.

System monitoringu miast jest przydatny dla ekip porządkowych i organizacyjnych, gdyż dzięki niemu podnoszony jest poziom wiedzy na temat trudnych warunków w miejscach, gdzie zainstalowane są kamery monitoringu.

» więcej

Obecnie coraz więcej miast decyduje się na instalacje CCTV w miejscach publicznych, ze względu na rosnącą liczbę zagrożeń atakami terrorystycznymi oraz sabotażami pochodzącymi od grup zamachowych. Nieustanna obserwacja potencjalnych punktów miasta, ogranicza ewentualne niebezpeczeństwo stawiając na profilaktykę zapobiegania atakom.

W przypadku monitoringu miejskiego zastosowanie standardowych kamer przewodowych może być dość kłopotliwe, dlatego też zalecane jest użycie kamer komunikujących się poprzez sieć Internet, czyli CCTC w sieci IP. Montowane w tym wypadku video serwery, pozwalają na bezprzewodową komunikację pomiędzy kamerami, a centrum monitoringu.

Istotne jest odpowiednie rozmieszczenie kamer w punktach objetych obsewacją. Nielogicznie i nieefektywnie zaprojektowana instalacja nie spełnia prawidłowo swoich funkcji względem podniesienia poziomu bezpieczeństwa, rejestracji niebezpiecznych zdarzeń oraz zwalczania przestępczości poprzez możliwość identyfikacji wandali czy złodziei.

Miejscami, które zazwyczaj wymagają monitoringu są tereny, gdzie występują największe skupiska ludzi czyli: ruchliwe aleje i uliczki, rynki, deptaki, duże skrzyżowania oraz parki. Jednakże, ze względu na rosnący poziom dewastacji oraz zagrożenia drogowe, coraz częściej kamery CCTV stosuje się w środkach komunikacji publicznej.

W skład systemu monitoringu montowanego w transporcie użyteczności publicznej wchodzą kamery zewnętrzne, mające za zadanie rejestrować zdarzenia drogowe i przypadki łamania przepisów oraz kamery wewnętrzne nadzorujące bezpieczeństwo w obrębie pojazdu. Uzyskane nagrania mogą służyć jako dowód podczas ewentualnego postępowania.

» mniej

Instalacje CCTV na stadionach..

CCTV na stadionach Systemy monitoringu instalowane na ogólnodostępnych stadionach użyteczności publicznej są w dzisiejszych czasach niezbędnym rozwiązaniem, umożliwiającym zabezpieczyć sportowe i rozrywkowe imprezy masowe.

 Kamery CCTV pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo kibiców, sportowców oraz pozostałych użytkowników stadionów. Dużo prostsza jest identyfikacja chuliganów, którzy ostatnimi czasy cyklicznie zakłócają przebieg widowisk.

 W Polsce coraz częściej stosowane są kamery monitorujące stadiony. Władze starając się dorównać standardom europejskim, gdzie monitoring jest wszechobecny i odznacza się bardzo wysokim zaawansowaniem technicznym.

» więcej

 Profesjonalne systemy monitoringu projektowane specjalnie na potrzeby stadionów, umożliwiają podgląd ze wszystkich kamer jednocześnie lub każdej z osobna w jednej centrali monitorującej. Wysoki poziom zaawansowania instalacji wymaga zaangażowania profesjonalnej firmy zajmującej się fachowym opracowywaniem całej infrastruktury.

 Obraz z kamer musi być zapisywany na odpowiednich rejestratorach. Kiedy zdarzy się sytuacja, że zdarzenie umknie naszej uwadze, w dowolnym momencie można powtórnie odtworzyć nagranie. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy dokonany zostanie jakikolwiek akt wandalizmu i nikt nie zauważy tego incydentu w czasie rzeczywistym.

 Dzięki stosowaniu monitoringu na stadionach, stopień odnajdywania sprawców aktów wandalizmu ulega ciągłemu zwiększaniu. Obecnie, w krajach zachodniej Europy bezpieczeństwo osiągneło tak wysoki poziom, iż praktycznie nie dochodzi już do żadnych tego typu incydentów. Zwiększyła się również ilość wydarzań organizowanych na stadionach.

» mniej

Instalacje CCTV na parkingach..

CCTV na parkingach System monitoringu na parkingach sprawdza się dosłownie wszędzie. Bez względu na to czy będzie to parking firmowy, osiedlowy czy prywatny, warto zadbać o jego nadzorowanie, które poprawia bezpieczeństwo wokół obiektów.

 Instalując profesjonalne kamery w obrębie parkingu, skutecznie odstraszymy potencjalnych złodziei oraz bezproblemowo będziemy mogli wyjaśnić wszelkie incydenty, które często zdarzają się w tego typu miejscach.

 System monitoringu to pewne zabezpieczenie aut. Żaden huligan nie zaryzykuje włamania do samochodu, jeżeli teren parkingu będzie obserwowany. Kamery CCTV skutecznie odstraszają ewentualnych wandali.

» więcej

 Ponadto, instalacje kamerowe mogą być wykorzystywane, jako źródło rozstrzygania wszystkich sporów i wątpliwości podczas zajścia zdarzenia. Jeśli będzie miała miejsce kolizja lub uszkodzenie pojazdu, w prosty sposób ustalimy sprawcę, a zapis z rejestru pomoże w dochodzeniu odszkodowania podczas formalności w firmie ubezpieczeniowej.

 Na parkingach firmowych występuje problem z osobami z zewnątrz, które pomimo zakazu zajmują postój przeznaczony dla pracowników i klientów. Niestosowanie się do tabliczek informacyjnych jest najbardziej uciążliwe w centrach miast, gdzie miejsca postojowe są ściśle ograniczone i wyznaczone wyłącznie w obrębie stref parkowania.

 Montując instalację CCTV problem bezprawnego zajmowania miejsc zniknie samoistnie, ponieważ nikt nie będzie narażał się na odholowanie samochodu, czy też wystawienie rachunku za nieuczciwe korzystanie z prywatnego parkingu. Jest to jedyne rozsądne rozwiązanie pozwalające stanowić całkowity dozór nad własnym obszarem parkingowym.

 

» mniej

Instalacje CCTV w więzieniach..

CCTV w więzieniach Więzienia to miejsca, w których ochrona oraz stały nadzór muszą być na najwyższym poziomie. Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie mogą stwarzać osadzeni, nie można pozwolić na jakiegokolwiek rodzaju błędy.

 Systemy monitoringu są jednym z najistotniejszych zabezpieczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Nie istnieje fizyczna możliwości, aby strażnik więzienny jednocześnie znajdował się w każdym pomieszczeniu.

 Instalacje CCTV stanowią rozbudowany system, umożliwiający stały nadzór nad wszystkimi więźniami, w którymkolwiek miejscu obiektu - na korytarzach, stołówkach, obszarach rekreacyjnych, a także w pojedynczych celach.

» więcej

 Głównym celem prowadzenia nieustannej kontroli nad osadzonymi jest wykluczenie bójek, pohamowanie agresji względem pracowników, czy też ograniczenie coraz częściej zdarzających się prób samobójczych. Ma to szczególne znaczenie, jeśli osadzonymi są sprawcy ciężkich przestępstw oraz osoby o potwierdzonych zaburzeniach psychicznych.

 Instalacje CCTV świetnie sprawdzają się na zewnątrz budynku. Kamery minimalizują ryzyko ucieczek oraz monitorują osoby wchodzące na teren więzienia, co ogranicza próby przemycania niedozwolonych przedmiotów. Rejestr prowadzony zarówno w dzień, jak i w nocy, a także archiwizacja nagrań pozwalają kontrolować ruch wokół obiektu.

 

» mniej

Instalacje CCTV w obiektach zabytkowych..

CCTV obiekty zabytkowe System monitoringu w obiektach zabytkowych to przede wszystkim ochrona wartościowych przedmiotów oraz samych budynków, które z racji swojego wieku, a także niepowtarzalnej historii posiadają bezcenne walory.

 Instalacje CCTV pozwalają na zapewnienie stałego nadzoru nad całym obiektem lub jego najważniejszymi częściami. Kamery chronią głównie elementy wyposażenia szczególnie narażone na kradzieże lub zniszczenia.

 Monitoring może być rozmieszczony w obrębie wewnątrza oraz na zewnątrz budynku. Stosując bezprzewodową technologię przysłania obrazu, nie istnieje konieczność ingerowania w elewację zabytku podczas montowania kamer.

» więcej

Obiekty zabytkowe są szczególnie narażone na próby kradzieży lub dewastacji bezcennych elementów architektonicznych oraz wyposażenia. Wiele zniszczeń może okazać się wręcz niemożliwych do naprawy. Zastosowanie wysokiej klasy monitoringu odstrasza potencjalnych złodziei oraz wandali i jest doskonałym narzędziem prewencji.

Innowacyjna instalacja CCTV chroni przed niebezpiecznymi sytuacjami, a jeśli owe wystąpią, ułatwia precyzyjne określenie sprawcy i wyciągnięcie konsekwencji. System obserwacyjny można zintegrować z instalacją telewizyjną, co pozwoli uzyskać obraz z pojedynczej lub ze wszystkich kamer na odbiorniku telewizyjnym, we wskazanym miejscu.

» mniej

Dlaczego warto instalować kamery CCTV ?

  • Szansa uzyskania lepszych warunków w negocjacjach z ubezpieczycielem.
  • Całodobowy i kompleksowy nadzór nad obiektem oraz jego otoczeniem.
  • Lepsza kontrola ludzi, zarówno pracowników, jak i osób postronnych.
  • Możliwość integracji z systemem alarmowym i powiadomienia.
  • Możliwość integracji z zewnętrznymi systemami ochrony.
  • Możliwość dysponowania wstecznym zapisem zdarzeń.