Pikster TV Silver

 PIKSTER TV SILVER jest najnowocześniejszym systemem telewizji cyfrowej w całości zaprojektowanym przez firmę SAT-SYSTEM. Grono odbiorców systemu zostało dokładnie sprecyzowane na potrzeby jego użytkowników.

 System został stworzony z myślą o domach jednorodzinnych zarówno tych powstających jak i już dotychczas istniejących. Jego funkcjonalność powoduje, iż system ten jest niezwykle uniwersalny dla każdego typu budynku.

 Firma SAT-SYSTEM stworzyła nowatorski system w związku z rosnącym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych chcących oglądać telewizję na najwyższym poziomie zgodnie z europejskimi standardami.

 

Nowatorskie rozwiązania systemu PIKSTER TV SILVER

 PIKSTER TV SILVER stawia na najwyższej klasy cyfrowy odbiór sygnału w domu jednorodzinnym. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych odbiór telewizji będzie w najwyższej jakości dźwięku i obrazu.

 Dotychczas na rynku istnieją już podobne instalacje przeznaczone dla domów jednorodzinnych, jednak tylko system PIKSTER TV SILVER gwarantuje jego użytkownikom bezproblemowy odbiór telewizji cyfrowej.

 Nieustanny rozwój techniki telewizyjnej spowodował jednoczesny rozwój instalacji antenowych, który zainspirował nas do zaprojektowania, stworzenia oraz poszerzenia swojej oferty o system PIKSTER TV SILVER.

 

Uniwersalność systemu PIKSTER TV SILVER

 Uniwersalność stosowanego przez nas systemu powoduje, iż możemy podłączyć dowolnej klasy odbiorniki telewizyjne, zarówno starsze telewizory kineskopowe jak i nowsze odbiorniki typu LCD, LED czy też Plazmowe.

 System PIKSTER TV SILVER jest bardzo elastyczny, dzięki czemu raz zaprojektowany i zainstalowany daje możliwość podłączenia do niego wielu nowoczesnych urządzeń, nie wymagając przy tym ingerencji w jego strukturę.

 Do instalacji systemu zastosowano najnowocześniejsze urządzenia o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych, nieustannie współpracujących ze sobą, które są rekomendowane przez firmę SAT-SYSTEM.

 

Elementy instalacji systemu PIKSTER TV SILVER

 Do podstawowych elementów instalacji systemu należą: antena satelitarna, antena naziemna, system mocowania anten, wzmacniacz, przewód koncentryczny, system rozgałęźników oraz gniazd antenowych.

 Kluczowym elementem jest odpowiednie zamontowanie anteny. Antena jest sercem całego systemu i to właśnie podczas jej instalacji kładziemy duży nacisk aby wszystkie jej elementy były profesjonalnie zamontowane.

 Z pozoru proste zadanie wymaga jednak dużego doświadczenia, gdyż wiele z uszkodzeń instalacji spowodowanych jest nieodpowiednim zamocowaniem anteny co może skutkować wysokimi kosztami naprawy instalacji.

 

Instalacja anten do systemu PIKSTER TV SILVER

 Odpowiednie ustawienie oraz dostrojenie anteny dzięki kilku profesjonalnym, niezależnym, miernikom sygnału powoduje, że system PIKSTER TV SILVER będzie służyć bezawaryjnie przez okres wielu lat.

 Prawidłowy dobór wielkości czaszy jest istotnym elementem w zależności od regionu oraz miejsca instalacji systemu. Dla wielu miejscowości w Polsce niezbędna jest bowiem odpowiednio większa średnica czaszy anteny.

 Poprzez zastosowanie anteny naziemnej możliwy jest odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Antena ta jest zawsze odpowiednio dobrana w zależności od odległości stacji nadawczej od anteny odbiorczej.

 

Instalacja przewodu koncentrycznego w systemie PIKSTER TV SILVER

 Rodzaj oraz sposób poprowadzenia przewodu koncentrycznego jest sprawą niezwykle istotną. Odpowiednio dobrany przewód w systemie PIKSTER TV SILVER charakteryzuje się niską tłumiennością oraz odpowiednią impedancją.

 Przewody te są prowadzone w specjalnych korytkach, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na estetykę pomieszczeń oraz nie ulegną uszkodzeniom mechanicznym w przypadku położenia przewodów pod tynkiem.

 Przewody koncentryczne rozprowadzone są poprzez zespół specjalnych rozgałęźników. Są one odpowiednio wzmocnione dzięki najefektywniejszym wzmacniaczom, służącym wzmocnieniu słabszego sygnału antenowego.

 

Instalacja gniazdek antenowych w systemie PIKSTER TV SILVER

 Instalacja systemu PIKSTER TV SILVER zakończona jest gniazdami antenowymi. W zależności od tego w ilu pomieszczeniach w domu system telewizji cyfrowej ma być odbierany taka ilość gniazdek jest instalowany.

 Do obiektów w stanie budowy stosuje się przede wszystkim gniazda podtynkowe, które są bardziej estetyczne dla tych obiektów, a do mieszkań wykończonych stosowane są zazwyczaj gniazda natynkowe.

 Wszystkie gniazda antenowe są wykonane ze specjalnych materiałów z najwyższej klasy tworzywa sztucznego charakteryzujących się bardzo wysoką odpornością na często występujące niebezpieczne przepięcia prądu.

 

Dla kogo jest przeznaczony system PIKSTER TV SILVER ?

 Tak profesjonalnie wykonana instalacja przez firmę SAT-SYSTEM gwarantuje bezproblemowy odbiór telewizji przez wiele lat. System znajduje swoje zastosowanie w małych, jednorodzinnych budynkach.

 Wszyscy właściciele domów jednorodzinnych, którzy korzystają z systemu podkreślają jego wieloletnią, niezawodną pracę oraz pełen profesjonalizm podczas prac instalacyjnych prowadzonych przez firmę SAT-SYSTEM.

 Jeżeli są Państwo właścicielem większego obiektu lub osobą za niego odpowiedzialną, posiadającego od kilkunastu do kilkudziesięciu gniazdek antenowych odpowiednim rozwiązaniem będzie system PIKSTER TV GOLD.

 

Dlaczego warto instalować system PIKSTER TV SILVER ?

 • Do prawidłowego działania wystarczy tylko jeden zestaw antenowy.
 • Po instalacji systemu zachowana jest niezmieniona estetyka budynku.
 • Jego funkcjonalność jest przystosowana do budynków jednorodzinnych.
 • Jest to nowatorski system w całości zaprojektowany przez firmę SAT-SYSTEM.
 • Wszystkie instalowane urządzenia są najwyższej jakości i nie wymagają nadzoru technicznego.
 • Nie występują żadne zakłócenia sygnału antenowego, na wszystkich użytkowanych odbiornikach.
 • Każdy z użytkowników systemu może niezależnie oglądać inny program telewizyjny na swoim telewizorze.
 • Elementy systemu posiadają wymagane certyfikaty i w żadnym stopniu nie zakłócają pracy innych urządzeń.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy SAT-SYSTEM

 • Doradzamy przy wyborze jak najkorzystniejszej dla Państwa platformy cyfrowej.
 • Instalacja systemu jest przeprowadzona w oparciu o wysokie standardy estetyki.
 • Prace prowadzone przez naszych pracowników wykonywane są w sposób niezwykle skrupulatny.
 • Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny, dokładnie analizując poszczególny przypadek.
 • Zapewniamy pełne doradztwo przy wyborze sprzętu tak aby instalacja była jak najbardziej funkcjonalna.
 • Wiemy jak cenny jest czas naszych klientów, dlatego wykonujemy swoją pracę w jak najkrótszym czasie.