Instalacje domofonowe

Instalacje domofonowe Instalacje domofonowe przeznaczone są do komunikacji głosowej pomiędzy dwoma użytkownikami, znajdującymi się w danej odległości od siebie np. w obrębie bloków, osiedli domków wielorodzinnych, czy biurowców.

 Instalacje te zostały stworzone z myślą o całkowitej kontroli dostępu do obiektu. Zapewniają pełne bezpieczeństwo mieszkańcom oraz pracownikom, którzy swobodnie mogą kontrolować wszystkie osoby wchodzące do budynku.

 Sieci domofonowe wymagają zastosowania zaczepu lub zwory, które uniemożliwiają niekontrolowane wejście do obiektu. Rygiel jest zwalniany po naciśnięciu przycisku lub wprowadzeniu kodu oraz zdalnie za pomocą pilota.

» więcej

 Główną zaletą systemu jest identyfikacja rozmówcy przed wpuszczeniem do obiektu. Możemy nawiązać z nim rozmowę głosową wywołaną poprzez dzwonek i w zależności od naszej decyzji, zdalnie otworzyć drzwi oraz bramę.

 Dodatkowym atutem infrastruktury domofonowej jest wymierny walor użytkowy wpływający na poprawę komfortu eksploatacji. Nie istnieje wówczas konieczność podejścia do furtki czy bramy, przy każdorazowym dzwonku.

» mniej

Instalacje videodomofonowe

Instalacje domofonowe Alternatywną opcją zdobywającą coraz większe zainteresowanie klientów są videodomofony. Posiadają one identyczne funkcje jak domofony, lecz zostały poszerzone o możliwość podglądu wizyjnego osoby wywołującej.

 Dzięki instalacji videomofonów, mamy dodatkową pewność związaną z tożsamością osoby pragnącej wejść na posesję. Ponadto, podglądu wizyjnego możemy dokonać bez konieczności nawiązywania rozmowy z odwiedzającym. Funkcja ta powoduje, iż przedostanie się danej osoby na teren posesji czy do mieszkania jest solidnie zabezpieczone.

Integracja obydwóch rozwiązań zniechęca do bezprawnego wchodzenia w obszar nieruchomości, zwiększając bezpieczeństwo osób przebywających w obiekcie oraz ograniczając incydenty wandalizmu. Instalacje można połączyć z istniejącymi systemami, co pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych funkcji, ułatwiających komfort eksploatacji.

» więcej

 Prace instalacyjne narzucają konieczność użycia innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Okablowanie powinno uwzględniać odpowiedni rodzaj przewodu, w zależności od miejsca montażu oraz planów przyszłej rozbudowy. Natomiast prawidłowy dobór sprzętu wchodzącego w skład instalacji, gwarantuje wieloletnią oraz bezawaryjną pracę systemu.

  Przy wyborze urządzeń musimy określić zakres oraz koncepcję działania, a także ilość osób korzystających z instalacji. Wszystkie strukturalne elementy charakteryzują się wysoką estetyką, dzięki czemu można skomponować je z wnętrzem obiektu. W miejscach szczególnie narażonych z reguły stosuje się urządzenia odporne na akty wandalizmu.

 Instalacje systemów domofonowych wykonujemy po uprzednim zapoznaniu się ze szczegółowymi potrzebami osób indywidualnych, posiadających pojedynczy obiekt oraz dla siedlisk domów wielorodzinnych i osiedli mieszkaniowych, a także ogrodzonych terenów wymagających profesjonalnego systemu kontroli dostępu wraz z identyfikacją użytkownika.

» mniej

Co oferują instalacje domofonowe ?

  • Instalacje systemów w pojedynczych obiektach, na osiedlach mieszkaniowych oraz w instytucjach.
  • To urządzenia zapewniające komunikację głosową pomiędzy użytkownikami oraz podgląd wizyjny.
  • Najnowszy sprzęt z zastosowaniem innowacyjnych technologii zabezpieczeń.
  • Zdalny dostęp do obrazu z kamer poprzez internet.
  • Pełna kontrola obiektu z archiwizacją danych.
  • Podgląd na żywo w odbiorniku telewizyjnym.