Repeatery GSM DCS UMTS

Repeatery GSM DCS UMTS Repeatery służą do wzmocnienia sygnału pochodzącego ze stacji nadawczej i rozprowadzają go wewnątrz pomieszczeń, gdzie występuje niedostateczne pokrycie sieci. Niewielkie wzmacniacze rozwiązują problem braku zasięgu.

 Urządzenia wzmacniające są przeznaczone do miejsc, gdzie słaby poziom sygnału uniemożliwia korzystanie z telefonów i modemów 3G. Brak zasięgu w czasach powszechnego posiadania urządzeń mobilnych jest niedopuszczalny.

 W Polsce nietrudno jest spotkać lokalizację, w której zasięg sieci jest bardzo słaby lub często niedostępny. Operatorzy pomimo ciągłej rozbudowy infrastruktury, nie pokryli jeszcze pełnym zasięgiem całego obszaru Polski.

» więcej

 Przykładami mogą być miejsca położone daleko od nadajnika; budynki z grubymi murami, piwnicami użytkowymi (restauracje, kawiarnie); garaże, tunele i przejścia podziemne; hale produkcyjne i magazyny otoczone metalowymi ścianami, nowoczesne okna, których szyby kryte są powłoką ze związków metalicznych oraz wiele innych lokalizacji.

 Repeatery w zależności od struktury sieci operatora, pozwalają realizować: standardowe rozmowy głosowe, połączenia video i konferencyjne, wysyłanie wiadomości tekstowych SMS oraz multimedialnych MMS, transmisję danych pakietowych, połączenia synchroniczne, a także wykorzystanie telefonu komórkowego jako modem internetowy.

 W Polsce występują trzy standardy sieci: GSM, DCS i UMTS. Różnią się one prędkością przesyłanych danych oraz pojemnością sieci. W naszej ofercie dostępne są rozwiązania łączące różne rodzaje standardów (częstotliwości). Jednak najważniejszym elementem jest sprawdzenie na jakiej częstotliwości dany operator nadaje sygnał na Państwa terenie.

 • GSM (900Mhz) i E-GSM (850Mhz Play) - pasmo występujące na przeważającym obszarze Polski w miastach oraz wsiach. Znaczne wzmocnienie tych częstotliwości pozwala na stosunkowo duże pokrycie terenu sygnałem operatora.
 • DCS (1800MHz) - pasmo występujące głównie na obszarach miejskich. Stacja bazowa pracująca w tych częstotliwościach cechuje się mniejszym obszarem pokrycia, dużą pojemnością i możliwością obsługi wielu klientów.
 • UMTS 3G - (1900Mhz) - pasmo występujące głównie na obszarach miejskich. Standard 3G został stworzony po to, aby zapewnić szybką transmisję danych na potrzeby bezprzewodowego internetu w standardzie HSDPA i HSPA.

 Możliwa jest rozbudowa systemu o dodatkowe elementy: różnorodne modele anten zewnętrznych, dostosowane do warunków falowych: kierunkowe, sektorowe, dookólne, yagi; anteny wewnętrzne: sufitowe, ścienne, panelowe, wiszące. Dopuszczalne jest swobodne powiększanie ilości anten, stosując rozdzielacze sygnału oraz ich zabudowywanie.

» mniej

Repeatery w budynkach firm, instytucji

Repeatery we firmach Firmy i przedsiębiorstwa bardzo często posiadają problemy z właściwym dostępem do sieci GSM. W głównej mierze jest to spowodowane zbyt dużą odległością od najbliższego nadajnika, wynikającą z podmiejskiej lokalizacji.

 Tego rodzaju niedogodności wpływają negatywnie zarówno na wydajność pracowników firmy oraz na komfort klientów i kontrahentów, którzy nie mogą realizować zaplanowyanych czynności, w miejscach o słabej sile sygnału.

 Stosując repeatery przedłużamy zasięg GSM oraz UMTS, czyli całkowicie pozbywamy się problemu braku zasięgu i możemy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne na terenie całego obiektu, bez żadnych komplikacji.

 

Repeatery w restauracjach, pubach

Repeatery w restauracjach Restauracje położone w zabytkowych kamienicach, zamkach, pałacach czy piwnicach mają problem z brakiem zasięgu telefonii komórkowej. W efekcie klienci są zmuszani wychodzić na zewnątrz, aby odbyć rozmowę telefoniczną.

 Jest to duży dyskomfort dla odwiedzających gości. Każdy szanujący się lokal powinien ten problem niezwłocznie rozwiązać. Właściciel obiektu powinien zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji, jaką jest brak pokrycia sieci.

 Repeater wzmocni zasięg GSM oraz UMTS, dzięki czemu będzie można korzystać z komórki, nawet w lokalach znajdujących się kilka pięter pod ziemią, jak również w zabytkowych kamieniach o bardzo grubych murach.

 

Repeatery w hotelach, pensjonatach

Repeatery w hotelach Urokliwe hotele czy pensjonaty znajdujące się z dala od miast, przyciągają swoim spokojem. Jednakże równocześnie muszą zapewnić podstawowy kontakt ze światem, rodziną, przyjaciółmi i pracą - będąc w zasięgu sieci GSM.

 Piękne miejsca otoczone naturą, posiadające własny klimat, bardzo często mają niezmiernie istotny problem, jakim jest brak zasięgu sygnału GSM. Wpływa to znacząco na obniżenie atrakcyjności obiektu i dyskomfort gości.

 Klienci chcą cieszyć się spokojem i pięknem przyrody, jednak równocześnie pragną lub wręcz są zmuszeni pozostać w kontakcie telefonicznym. Instalując repeater sygnału przyciągniemy do hotelu więcej wymagających klientów.

 

Repeatery w centrach handlowych, sklepach

 Repeatery w centrach handlowychLokale handlowe i usługowe muszą szczególnie dbać o wygodę i komfort klientów. Daje to gwarancję, że odwiedzający będą polecać dane miejsce znajomym, ponownie powrócą i będą dłużej przebywać na terenie obiektu.

 Centra handlowe cechują się dużą ilością pomieszczeń, zlokalizowanych na organiczonym terenie. Zwarta i gęsta zabudowa lokali oraz ścian działowych, skutecznie ogranicza rozchodzenie się fal elektromagnetycznych sieci GSM.

 Ażeby zapewnić właściwy zasięg wszystkim użytkownikom telefonów, należy odpowiednio zaprojektować instalację i rozmieścić elementy aktywne na poszczególnych piętrach oraz skrzyżowaniach ciągów komunikacyjnych.

 

Repeatery przemysłowe, nietypowe

SAT-SYSTM - Repeatery przemysłowe Biorąc pod uwagę złożoność oraz zróżnicowanie instalacji GSM, w każdej lokalizacji proponujemy indywidualny dobór sprzętu. Poza standardowymi rozwiązaniami polecamy również o wiele bardziej zaawansowane urządzenia.

 W obiektach przemysłowych o dużej i skomplikowanej powierzchni, stosuje się repeatery GSM z wysoką  mocą wyjściową. Wzmacniają one sygnał wszystkich operatorów komórkowych, nie tracąc na jego sile oraz jakości.

 Urządzenia wzmacniające projektowane indywidualnie, mogą znaleść także zastosowanie w obiektach o nieograniczonej ilości pięter. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przewodów niskotłumiennych i najwyższej klasy sprzętu.

Dlaczego warto instalować Repeatery GSM DCS UMTS ?

 • Zapewniają najwyższą jakość połączeń, wykluczją przerywanie i zrywanie rozmów oraz zaniki sygnału.
 • Stosunkowo niski koszt urządzeń skłania właścicieli obiektów czy inwestorów do zakupu wzmacniaczy.
 • Eliminują problem braku zasięgu w budynkach, piwnicach, kawiarniach, garażach podziemnych itp.
 • Podnoszą atrakcyjność obiektów hotelowych, wypoczynkowych, usługowych, gastronomicznych.
 • Pracownicy firm i instytucji oraz ich klienci mogą swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne.
 • Oferują pełne bezpieczeństwo użytkowania, bez negatywnego oddziaływania na zdrowie.
 • Bezobsługowe i bezawaryjne urządzenia, nie wymagają żadnego nadzoru technicznego.
 • Przedłużają zasięg telefonii komórkowej w miejscach o słabym poryciu sieci.

Właściwości Repeaterów GSM DCS UMTS

 • Obsługują nieograniczoną ilość użytkowników, która jest uzależniona od pojemności stacji bazowej operatora.
 • Wzmacniają sygnał tych operatorów, na których jest ustawiona zewnętrzna antena nadawczo-odbiorcza.
 • Instalacja repeaterowa jest kompatybilna z pasmem Extended GSM - E-GSM 880-890Mhz i 925-935Mhz.
 • Zapobiegają niekontrolowanej emisji sygnałów oraz absorpci zakłóceń zewnętrznych.
 • Repeatery są wyposażone w funkcję automatycznej kontroli zysku sygnału - AGC.
 • Realizują dwukierunkową transmisję sygnału głosu oraz danych pakietowych.
 • Jednostka centralna posiada małą tłumienność oraz wysokie dopasowanie.
 • Urządzenia cechują się bardzo wysokim współczynnikiem ekranowania.

Repeatery GSM DCS UMTS, a przepisy prawa polskiego

 • Niestarannie zaprojektowana oraz wykonana instalacja GSM może przysporzyć dużych problemów prawnych.
 • Oferujemy wzmacniacze sygnału spełniające wymogi normy ETSI EN 300 609-4 i deklarację zgodności CE.
 • Urządzenia transmitujące muszą posiadać pozwolenie na pracę nadawczą lub nadawczo-odbiorczą.
 • Wysoka niezawodność elementów instalacji zgodna z międzynarodowym standardem GB 6993-86.
 • Urządzenia z atestami nie zagrażają pracy sieci szkieletowych operatorów komórkowych.
 • Posiadanie certyfikowanych urządzeń jest całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Jak wygląda instalacja Repeaterów GSM DCS UMTS ?

 • Przyjeżdzamy na miejsce instalacji przeprowadzając szczegółową wizję lokalną.
 • Wykonujemy pomiary siły sygnału na zewnątrz budynku i lokalizujemy najbliższą stację bazową operatora.
 • Uzgadniamy w jakim standardzie i jakie częstotliwości ma obsługiwać instalacja repeaterowa.
 • Określamy obszary wewnątrz budynku, w których ma być przywrócony zasięg sieci GSM.
 • Wyznaczamy miejsca montażu elementów centralnych, dystrybucyjnych, anten oraz okablowania.
 • Przygotowujemy projekt instalacji wraz z dokładnymi obliczeniami, na tej podstawie wyceniamy instalację.
 • Po zatwierdzeniu kosztów przez Inwestora wykonujemy montaż oraz wystawiamy protokół powykonawczy.